Hakkımızda

Türkiye Cumhuriyetinin ilk havacılık merkezinin bakım kuruluşu olarak inşa edilen THK Teknik A.Ş., Ankara’nın 10 km batısında bulunan ve Türk Hava Kuvvetleri ile ortaklaşa kullanılan Etimesgut Havalimanında yer almaktadır. Başkentin merkezinde bulunan avantajlı konumu THK Teknik A.Ş.’yi yurt içi kuruluşlarla iş birliği kurmasının yanı sıra, uluslararası platformda yer alan dünya kuruluşları için de ideal bir iş ortağı haline getirmektedir.

1925’te Büyük Önder Atatürk’ün direktifleriyle “Türk Tayyare Cemiyeti” ismiyle kurulan Türk Hava Kurumu bünyesinde gelişimini sürdüren Bakım Merkezi, 2013 yılında THK Teknik A.Ş. ismi ile uzmanlaşmış ve bir Türk Hava Kurumu Kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmiştir.

Uçuş emniyetini prensip edinen anlayışıyla THK Teknik A.Ş.; azami kalkış ağırlığı 5700 kg üstü ve altı hava araçlarının bakımından, planörlerin ve döner kanatlı hava araçlarının bakımına, komponent bakımlarından motor revizyonlarına kadar geniş çapta servisleriyle hizmet vermektedir. Bakım faaliyetlerinin yanı sıra alanında uzman kadrosuyla SHY-145 ve SHY-147 kapsamında eğitimler vererek ülkemizin önde gelen teknik eğitim kuruluşları arasında yer almayı başarmıştır.

THK Teknik A.Ş. Şeffaf Yönetim sistemine göre emniyetten ödün vermeden; faaliyetler süresince gerçekleşen zaman, malzeme ve iş gücü kaybını en aza indirmeyi hedeflemektedir. Böylelikle almış olduğu görevleri gerçekleştirmek için etkin bir şekilde “Minimum Zaman Maksimum Emniyet” stratejisini kullanmaktadır. Çalışmalarını gerçekleştirirken atık yönetimini çevre bilinci yüksek bir sorumlulukla sürdürmeye özen gösteren THK Teknik A.Ş., Büyük Türk Milletinin öz malı THK Teknik A.Ş.’yi daha etki ve verimli olarak gelecek nesillere aktarmayı hedefler.

THK Teknik A.Ş. Etimesgut Havalimanında 4 adet hangarı, ülkenin çeşitli bölgelerinde bulunan hat istasyonları, sayısı her geçen gün artan atölyeleri ve tecrübeli çalışanları ile iş ortaklarının ihtiyaçlarını paralel olarak karşılayabilecek iş gücüne ve çalışma alanına sahiptir. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından verilen SHY-145 ve SHY-147 yetki belgelerinin onay kapsamında hizmetlerine devam eden THK Teknik A.Ş. aynı zamanda Savunma Sanayi Başkanlığının milli değerleri oldukça yüksek projelerinde de görev almaktan gurur duymaktadır.